Park Serengeti

Należy do największych i najbardziej znanych rezerwatów na świecie. Położony jest w północno-zachodniej części Tanzanii na wschód od Jeziora Wiktorii. Jego powierzchnia wynosi 14 763 km².

Po parkach w Tanzanii podróżowałam ze swoim mężem. Jednak to nie on, jak to zwykle w afryce bywało  prowadził samochód, tylko Dikson, nasz przewodnik, niezrównany obserwator i znawca zwierząt i ptaków. Dojechałam do bramy Parku Serengeti. Miejsca, gdzie brama stanowi tylko symbol przejścia pomiędzy jedną częścią rezerwatu a drugą. Przez sawannę prowadzi szutrowa droga, a nad nią stoi brama. Pod daszkiem pomiędzy dwiema ścianami dachu była zawieszona blaszana tablica z białym napisem Serengeti National Park. Nad nim w rogu wisiał okrągły znak UNESCO. Wjechaliśmy bez przepustek, nikt też nie pytał o bilety. Granica Parku zajmuje całą centralną równinę Serengeti.

Podczas drogi Dikson zatrzymywał samochód przy lwach. Pierwszą lwią parę zobaczyłam na trawie w cieniu drzewa. W Serengeti było bardzo dużo lwów, lwic i małych lwiatek. Powoli jechaliśmy w stronę hotelu położonego w samym centrum Serengeti.Hotel nazywał się Sopa Lodge. Miejsce wyrwane przyrodzie z widokiem na sawannę.

W parku na sawannie widziałam również rodzinę gepardów, żyrafy, słonie, lamparta, zebry, flamingi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.