Buenos Aires

Buenos zatrzymało nas na dłużej. Urzekło wyjątkowością przyrody, muzyki, ludzi i architektury. Każda część miasta jest inna. Recoleta jest bogatą dzielnicą pięknych ludzi. Z zacięciem artystycznym tworzona była dzielnica Palermo. Jej sycylijskość widać na każdym kroku. San Telmo zbudowana została w secesyjnym stylu. Z kolei La Boca wyróżnia się kolorystyką żółtą i granatową. Są to kolory tutejszej drużyny piłkarskiej, dumy mieszkańców dzielnicy. Wyjątkowa i zupełnie inna od wymienionych jest Puerto Madero, nad rzeką Plata. Tędy przebiega Avenida de Mayo, najszersza ulica na świecie.

Na ulicach Buenos Aires muzyka i taniec są wszędzie. Kiedyś królowało tango, dziś freestyle. W Buenos można nauczyć się tańczyć tango na kilkudniowym kursie, a nawet w jedną noc, do czego zachęcają właściciele niektórych restauracji. Przy okazji serwują dobre wino i parillę. Wybraliśmy się do Esquina Carlos Gardel, aby poczuć atmosferę klasycznego argentyńskiego tanga. Oglądaliśmy widowisko w wykonaniu profesjonalnych par tanecznych. Natomiast miłośnikom jazzu polecam klub Notorious. Tutaj każdego wieczoru gra inny muzyk. Niegdyś wystąpił polski trębacz Tomasza Stańko.

RECOLETA w Buenos Aires

W arystokratycznej dzielnicy Buenos Aires zostali pochowani najbardziej wpływowi ludzie. Szerokimi i wąskimi uliczkami na powierzchni ponad 5 ha trudno jest znaleźć grób, którego się szuka. Dlatego przy wejściu można otrzymać przewodnik. Pomimo tego, grobu Evy PERON (EVITY) długo nie mogliśmy znaleźć. Chodząc tu i tam zobaczyłam groby wyjątkowych Polaków i dużo kotów przed wejściem na cmentarz.

Aby zwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych „Museo Nacional de Bellas Artes” nie wystarczy jeden dzień. Są tam obrazy znanych mistrzów: P. Rubensa, Rembrandta, V. van Gogha, P. Picassa, F. Legéra, P. Gauguina, M. Chagalla, E. Degasa, É. Maneta, C. Moneta, El Greco, A. Renoira, F. Goi, J. Brueghela i wielu innych.

Najładniejszą księgarnię, jaką odwiedziliśmy, jest El Ateneo Grand Splendid w Buenos, która mieści się w dawnym teatrze. W Buenos Aires jest wiele teatrów, najsłynniejszy z nich to Teatro Colón. Ma cztery tysiące miejsc, a loże sięgają siedmiu pięter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *