Saranda miasto portowe blisko Korfu

W Sarandzie po promenadzie chodzili turyści, mieszkańcy miasta i handlarze. Niektórzy sprzedawcy rozłożyli swoje towary na leżakach, które wkomponowywały się w nadmorski klimat. Były tam kremy do twarzy, kremy na noc, kremy pod oczy Lancome, Diora w poprzecieranych na rogach pudełkach, ale z terminem przydatności na kolejny rok. Co świadczyło, że są to nowe produkty, które przeszły daleką drogę od zapakowania je na statek aż do rozłożenia na brzegu Sarandy. Na stojakach rozwieszone były okulary przeciwsłoneczne Armaniego, Diora, Ray Bany i wiele innych przydatnych bądź mniej rzeczy tłoczyło się wokół leżaków. Nad którymi pochylali się kupujący, ceny były kilkakrotnie niższe, niż w salonach Sephory czy Douglasa. Zainteresowanie towarem było duże.

W Sarandzie w 2013 roku cena wynajmu apartamentu za noc nie przekraczała 50 Euro, a apartament miał widok na morze i był przy samej promenadzie. My znaleźliśmy się w Sarandzie bardzo przypadkowo. Po kilku dniach na Korfu, gdy spacerowaliśmy w porcie, zapytałam głośno:

– a co jest na tamtym brzegu ?

– tam jest Albania !

– to płyńmy do Albanii !

– O nie ! Przecież mamy samolot powrotny z Korfu, nie z Albanii.

– to wrócimy za kilka dni na Korfu.

– później powiesz, żebyśmy jechali dalej i nie wiadomo, gdzie dotrzemy jeszcze.

I tak było, ale wtedy jeszcze o tym nie wiedziałam. Z Sarandy pojechaliśmy do Butrint, potem do Himare, gdzie smacznie pojedliśmy, potem nocowaliśmy w śmiesznym domku u Kozety w Porto Palermo, zwiedzaliśmy Zamek Ali Pashy, stamtąd udaliśmy się do Vlore, by promem przepłynąć  do Brindisi. W Brindisi trafiliśmy na fajerwerkowe pożegnanie lata, posiedzieliśmy kilka dni w tym pięknym mieście, następnie wsiedliśmy w pociąg i pojechaliśmy do Mediolanu. Wracaliśmy do domu z lotniska Mediolan Bergamo. Na pewno straciliśmy bilet powrotny z Korfu, ale zyskaliśmy mnóstwo ciekawych i niezapomnianych wrażeń.

Dlaczego warto odwiedzić Sarandę ?

bo mają dobre jedzenie w restauracjach, polecam Limani

bo jest blisko do Parku Narodowego Butrint

bo jest dobry klimat i mili ludzie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *