Warszawa – TEL AWIW

MÓJ PIERWSZY LOT KLASĄ BIZNES

Jakie są korzyści i jak się zachować ?
W domu
Możesz spakować swoje rzeczy do większej walizki (do 30 kg). A jeżeli potrzebujesz, to weź jeszcze dwie podręczne walizki.
Na lotnisku
Do odprawy i kontroli bagażu kieruj się do oznaczonego dla klasy biznes wejścia. Tam nie będzie zbyt dużo oczekujących. Może będziesz sam. Podejdź i zachowuj się, jak zwykle.
Zjesz i się napijesz
Skorzystaj z Business Lounge, oddzielnego pomieszczenia, gdzie zrelaksujesz się na wygodnym fotelu, poczytasz gazety, weźmiesz sobie sałatkę, czy ser, a może życzysz sobie coś ciepłego ? Wolisz kurczaka czy może wołowinę ? Jeżeli nie jedzenie, to może picie sprawi Ci przyjemność ? Woda z listkami mięty ? Sok ze świeżych pomarańczy ? Otwórz lodówkę i nalej sobie szampana.
Nie stresuj się
Naprzeciwko Twojego stolika nad barem są ekrany. Przeczytaj: czy boarding się zaczął, albo poczekaj na final call. Wtedy sprawdź, czy masz ze sobą wszystko, wyjdź i udaj się do bramki. Tam powitają Cię z uśmiechem.
W samolocie
Z łatwością znajdziesz miejsce. Jeśli chcesz zostawić obok siebie torebkę, w której masz, to co potrzebujesz. Postaw, tu nikt Ci jej nie będzie kazał wrzucić na górę do miejsca na bagaż podręczny, a nawet jeśli stewardesa poprosi, to podasz jej. Masz marynarkę ? Zauważy ją stewardesa. Powiesi na wieszaku, by się nie pomięła. W tej części samolotu jest oddzielna obsługa.
Poczęstuj się
Dostajesz kartę win, kilka rodzajów whiskey, różne herbaty, kawy, soki i wszystko w szklanych kieliszkach/szklankach. Obiad podają na białym obrusie, a naczynia i sztućce nie są plastikowe. Wybierasz, zamawiasz i nie płacisz.
Film ? Gra ? Prasa ? Internet ?
Na długich, dziennych lotach obejrzyj filmy, których jeszcze nie grają w Twoim mieście. Taka opcja dotyczy nie tylko business class, ale i ekonomicznej. Nie martw się o słuchawki, całkiem dobrze słuchać z tych, co masz w siedzeniu przed Tobą. Stewardesa proponuje Ci magazyny. Weź. Chcesz doładować sobie telefon, wejście USB jest przy Twoim fotelu. Potrzebujesz skorzystać z Internetu? Jest WI-FI.
Pora spać – rozłóż sobie wygodnie fotel, masz do tego kilka przycisków. Wyciągnij nogi, nikomu nie wchodzisz pod siedzenie. Pod głowę masz co najmniej dwie różnej wielkości poduszki. Połóż się wygodnie. Przykryj ciepłym kocykiem.
Rano, jak się obudzisz, odśwież się, dostałeś kosmetyczkę, zajrzyj, tam będzie szczoteczka, pasta do zębów, krem, pomadka.
Lądujesz
Dostaniesz cukiereczka, by lepiej się poczuć. Poskładaj po sobie. Podziękuj. Warto.
Odbierz bagaż
Twój powinien wyjść, jako jeden z pierwszych. Przy odprawie został oznaczony VIP.
Po takiej nocy byłam wyspana i wylądowałam w Tel Avivie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *